w , ,

ŚwietnieŚwietnie SmuteczekSmuteczek

Jak prowadzę zajęcia ze studentami w trakcie pandemii?

Zajęcia w trakcie pandemii
Zajęcia w trakcie pandemii

W związku z panującą pandemią rozpowszechniania się koronawirusa i decyzją Prezesa Rady Ministrów RP Mateusza Morawieckiego uczelnie Wyższe zostały zamknięte.

Jednak czy zamknięcie Uniwersytetów oznacza, że studenci mają wolne?

Rozporządzeniem niejednej Uczelni Wyższej zajęcia dydaktyczne są kontynuowanie. Wiele prywatnych oraz nowoczesnych Uczelni zapewnia możliwość realizowania zajęć w trybie on-line. Jednak nie wszyscy byli przygotowani na taka ewentualność.

Czasami gdy widzę wiadomości jakie dostają Studenci, to mam wrażenie, że niektóre „zadania do samodzielnego opracowania” są tylko po to, aby ich czymś zająć 😀

Przykładowe zadanie dostarczone przez Nauczyciela

Nie ma odgórnych zasad, które definiują jak powinny wyglądać materiały z którymi powinni pracować Studenci w trakcie epidemii (pracy z domu). Jednak moim zadaniem każdy Dydaktyk powinien mieć moralny obowiązek zapewnienia pewnego poziomu przedmiotu za który jest odpowiedzialny.

Zawsze kiedy prowadzę zajęcia w dowolnej formie, to zależy mi, aby były to zajęcia wartościowe, które rzeczywiście wzbogacą wiedzę praktyczna i teoretyczną Odbiorcy.

Zajęcia online ze mną

Moja przygoda z prowadzeniem kanału na YouTube zaczęła się właśnie od tego, że musiałem (chciałem, szkoda mi ich było 🙁 ) przeprowadzić dodatkowe zajęcia wyrównawcze dla Studentów, którzy nie poradzili sobie z kolokwium. Ponieważ był problem z dyspozycyjnością sali jak i ustaleniem dogodnego terminu, to przenieśliśmy się do on-line.

Mój pierwszy materiał na kanale właśnie został stworzony z myślą o nich:

Przez wiele kolejny miesięcy ulepszałem mój warsztat i tak powstała AkademiaSpring.pl, która możliwa e-learning poprzez pracę z materiałami wideo, realizację testów i prac domowych. Aktualnie AkademiaSpring.pl służy każdemu programiście, który chce podnieść swoje umiejętności.

Kolokwium Online

Teraz chce się cofnąć do tamtej chwili, gdzie pierwsze filmy na swoim kanale robiłem dla Studentów i w zawiązku z epidemią przejść przez temat kolejny raz.

W trakcie najbliższego spotkania (webinaru) rozwiążemy kolokwium online, gdzie zadaniem będzie stworzenie aplikacji z wykorzystaniem Spring Security. Serdecznie Cię na ten webinar zapraszam 🙂

Jak reagują studenci na możliwość e-studiowania?

Napisane przez Przemysław Bykowski

Aktywny programista i energiczny trener. Specjalizuje się w Spring Boot i uczę go w ramach AkademiaSpring.pl. Po godzinach udzielam się na YouTubach. Więcej o mnie.

Dodaj komentarz

Kursy Spring Boot, Spring Security i Wzorce projektowe w trakcie pandemii

logowanie zdarzeń spring boot

Logowanie zdarzeń – SLF4J [Spring Boot #27]