w ,

Java 13 – wideo prezentacja wszystkich jej możliwości

java13

Java w nowej odsłonie wersja 13

Java 13 już jest z nami od miesiąca. Nowe zmiany wydane przez firmę Oracle zostaną z nami przed pół roku do czasu wydania kolejnej wersji. Nowa wersja Java 14 pojawi się w marcu 2020 i do tego czasu warto dobrze rozpoznać co nowego w Java 13.

Nowości Java 13

W pierwszej kolejności wideo prezentacji dowiesz się więcej na temat wersji Java oraz jak wygląda harmonogram zmian oraz daty wydań poszczególnych relasów. Następnie pokażę, jak uruchomić Java 13 w środowisku programistycznym oraz sposób na uruchomienie funkcjonalności, które dostępne są w wersji Preview. Jako podsumowanie zaprezentuje Ci implementacje. Ponadto do Twojej dyspozycji przekazuje repozytorium na GitHubie z implementacją zrealizowana w trakcie wideo, które możesz na potrzeby testów wykorzystać.

Lista zmian w Java 13

W wideo prezentuje dokładnie i przedstawiam implementacje najnowszych zmian:

  • JEP 350: Dynamic CDS Archives – który poprawia wydajność uruchamianej aplikacji poprzez wygenerowanie archiwów dla klas
  • JEP-351: ZGC: Uncommit Unused Memory – Poprawa wydajności Garbage Collector (ZGC) w obszarze zwrotu pamięci do systemu operacyjnego
  • JEP-353: Reimplement the Legacy Socket API – Nowe API dla Socet i ServerSocket wraz z implementacją jaką jest NioSocketImpl.
  • JEP-354: Switch Expressions (Preview) – Dodanie słowa kluczowego yield w instrukcji switch
  • JEP-355: Text Blocks (Preview) – wieloliniowy zapis wartości dla typu String

Java 13 – wideo prezentacja

Napisane przez Przemysław Bykowski

Aktywny programista i energiczny trener. Specjalizuje się w Spring Boot i uczę go w ramach AkademiaSpring.pl. Po godzinach udzielam się na YouTubach. Więcej o mnie.

Dodaj komentarz

HATEOAS – czym jest? Jak wdrożyć i po co to komu…

Micronaut

Micronaut – framework dedykowany dla mikroserwisów