w ,

Spring Initializr – najnowsze zmiany przy generowaniu projektu

W tym tygodniu Spring Initializr dostał update, który zmienia nazwy dodawanych zależności. Wcześniejsza forma pozwalała na podawanie nazw skróconych np. zamiast zależności „Spring Web Starter” można było podać „Web”.

Nowa wersja dokonała ujednolicenia nazw i tym samym dodawane zależności w generatorze mają taką samą nazwę pod jaką są widoczne w repozytorium Maven.

Została jednak możliwość wpisywania skróconych nazw. Jednak na rozwijanej liście jak i w sekcji „Selected dependencies” będą one widoczne pod pełnymi zmianami.
Tworząc nowy projekt przy wykorzystaniu IntelliJ można się nieco zdziwić.

Jest to zmiana kosmetyczna, która wprowadza unifikacje. Teraz unikniemy problemów związanych z rozbieżnościami w nazwach bibliotek. Mówiąc skrótowo do świeżarka dodaj „Weba” do projektu nie będzie on się zastanawiał, czy chodzi nam o Spring Web, Spring Boot Web Starter, Apache Web. Analogicznie w przypadku generowania projektu. Od teraz posługujemy się pełnymi nazwami. Mały dobry krok ze strony twórców.

Napisane przez Przemysław Bykowski

Aktywny programista i energiczny trener. Specjalizuje się w Spring Boot i uczę go w ramach AkademiaSpring.pl. Po godzinach udzielam się na YouTubach. Więcej o mnie.

Dodaj komentarz

bramka sms

Jak napisać własną bramkę SMS? Obsługa Serial Port w praktyce

Spring Data – Tworzenie aplikacji z wykorzystaniem Hibernate 5 [Szkolenie]