w , , , ,

FajneFajne SmuteczekSmuteczek

Jak Zmotywowałem Programistów w Swojej Firmy Do Dzielenia Się Wiedzą? 💡

Moim zwyczajem jest pisanie raportów do przełożonego gdzie podsumowuje swoje osiągniecia i umiejętności zdobyte w danym miesiącu.

Mój przełożony zasugerował mi, abym tą inicjatywę rozkręcił na Slacku – w taki sposób, aby zachęć wszystkich programistów w firmie do wspólnego wymienia się doświadczeniami, inspiracjami, oraz zmotywować wszystkich pozostałych do ciągłego pogłębiania swojej wiedzy.

Efekt przewyższył oczekiwania, gdyż dyskusja na techniczne tematy bardzo ożywiła zespoły, co znacznie zachęciło programistów do żwawego dzielenia się wiedzą i integracją. Porzadujący programiści w firmie zaczęli dzielić się swoimi źródłami wiedzy, ciekawymi materiałami, przez co Ci bardziej zapracowani mogli znacznie szybciej nadrobić wiedzę w nowinkach technologicznych nie tracąc czasu na resarch.

Zachęcam Cię do rozkręcenia tej inicjatywy we własnej firmie, możesz do tego wykorzystać mój sprawdzony szablon.

Sprawdzony wzór wiadomości

Hi :wave: October has just started… it’s time to summarize September! :smile:

Let me remind you about the rules. After every month, each of us writes a short note about additional tech activity :smile:

  • Have you read an interesting book or article last month? Share! :book:
  • You’ve seen a cool tech presentation on YouTube! Write a short review :tv:
  • Did you finish the course on Udemy? Share your achievement :trophy:
  • Did you write a nice article – Show us! :receipt:
  • Little things and regularity have a meaning!  :disguised_face:

This is a  great way to exchange knowledge and motivate each other to develop ourselves after work! :star-struck: In addition, it is a valuable source of knowledge for others – what is worth learning and what’s up in technology :wink: I am waiting for your dev inspirations :dizzy: Please, keep your response in this topic, to avoid confusion on the channel.

Dobrym pomysłem może być oznaczenie znajomych z pracy, lub poproszenie o wypowiedzenie się na kanale, po to, aby rozkręcić inicjatywę, później przyjmie ona postać kuli śnieżnej 😉

O zabawnym przebiegu inicjatywy w mojej firmie

W moim materiale video „Sprawna Droga Do Zastania Senior Developerem – 5 Praktycznych Wskazówek” bardziej szczegółowo opowiedziałem jak wyglądała cała inicjatywa, oraz jakim echem odbijała się w firmie 😊 Sam materiał tyczy się opisuje jak przy wykorzystaniu umiejętności miękkich sprawniej awansować, dlatego punkt o tym jak zaangażować swoich kolegów z pracy do dzielenia się wiedzą jest obligatoryjny 😉

jak zostać senior developerem

A Ty jak rozkręcasz swoich kolegów z pracy?

Podziel się swoimi przemyśleniami, oraz jakie masz sprawdzone metody by zaaktywizować swoich współpracowników 😊

Napisane przez Przemysław Bykowski

Aktywny programista i energiczny trener. Specjalizuje się w Spring Boot i uczę go w ramach AkademiaSpring.pl. Po godzinach udzielam się na YouTubach. Więcej o mnie.

Dodaj komentarz

o co zapytać na rozmowie rekrutacyjnej

O Co Zapytać Przed Zatrudnieniem Się w Firmie IT? 🌟💡

System sledzenia jednostek morskich w Spring Boot

Zapowiedź 🔴 LIVE: Monitorowanie Jednostek Morskich w Spring Boot | Nauka Na Praktycznym Projekcie