w , , ,

FajneFajne Dobre!Dobre! ŚwietnieŚwietnie Że co?Że co? WnerwWnerw SmuteczekSmuteczek

Co musi umieć Java Developer w 2021? Oto wymagania stawiane kandydatom

Co musi umieć Java Developer
Czego wymaga rynek pracy IT w 2021

W trakcie jednego z moich LiveStreamów wraz ze społecznością przeglądaliśmy oferty pracy na portalach justjoinit, nofluffjobs, pracuj.pl w poszukiwaniu aktualnych wymagań stawianym Java Developerom. Jednoczenie wiedza w ten sposób zdobyta miała być gruntem do realizacji kolejnych otwartych szkoleń na moim kanale YouTube. Przede wszystkim owocem tej pracy jest mapa kompetencji, dzięki której możemy uporządkować i nadrobić wszystko, co musi umieć Java Developer względem aktualnych ofert pracy. Dlatego warto je poznać i zawrzeć w CV, by pozyskać kolejnego plusa na rozmowie o pracę.

Co musi umieć Java Developer w 2021?

Na podstawie reaserchu powstała lista najbardziej pożądanych technologii, oto ich klasyfikacja wg popularności.

Must Have:

Very Nice To Have:

Nice To Have

  • Elasticsearch
  • Apache Kafka
  • RabbitMQ

Have A Good Interest

Kolejny LiveStream?

Przede wszystkim na kolejnym LiveStreamie będziemy sprawdzać Rynek Pracy Za Granicą – Wymagane Umiejętności VS Zarobki VS Koszty Życia.
Potem podliczymy, w którym kraju warto zacząć pracę w roku 2021 zdalnie lub na miejscu.

Ponadto uprzedzając liczne pytania to od razu zaznaczę, że względu na luźną atmosferę i prywatne wypowiedzi uczestników chatu to zapis z LiveStreama udostępniony pozostanie tylko dla zaufanych członków.

Dlatego zachęcam do udziału live 19.02 o 19:00!
W opisie znajdziesz więcej szczegółów wydarzenia.

Harmonogram otwartych szkoleń online

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku przygotowany wstępny harmonogram otwartych szkoleń online, do których również i Ty możesz dołączyć.

Dlatego warto być ze mną na bieżąco subskrybując mój kanał, lub dołączając do listy mailingowej dostępnej pod tym artykułem, by nie przegapić żadnego szkolenia.

// Aktualizacja
Bieżący harmonogram i wszystkie szkolenia online (również z tymi, które się odbyły) znajdziesz ➜ Harmonogram LiveStreamów!

Co jeszcze Java Developer powinien umieć?

Oprócz umiejętności wymienionych w ofertach pracy dodatkowo sugerowałbym znajomość wzorców projektowych oraz protokołów sieciowych. Być może niedługo opracujemy tier listę wymagań wymagań definujących co musi umieć Java Developer bazującą na pytaniach i zadaniach rekrutacyjnych. Jeśli masz sugestie co do wymaganych technologii i pytań to napisz je w komentarzu – mam nadzieję, że razem opracujemy wartościowy materiał służący innym 🙂

Napisane przez Przemysław Bykowski

Aktywny programista i energiczny trener. Specjalizuje się w Spring Boot i uczę go w ramach AkademiaSpring.pl. Po godzinach udzielam się na YouTubach. Więcej o mnie.

Dodaj komentarz

Tak społeczność programistów pomogła chorym dzieciom

Piramida, Diament i Trofeum – Jak Rozplanować Testy Automatyczne w Aplikacji