w ,

FajneFajne ŚwietnieŚwietnie

Hibernate i związki między relacjami – otwarty rozdział książki Spring Boot 2

książka Spring Boot 2: Tworzenie efektywnych aplikacji internetowych

Książka Spring Boot 2

Blisko miesiąc temu przystąpiłem do pisania nowej książki, która zwięźle i przystępnie przybliży zasady działania Spring Boot 2. Jej zapowiedź ogłosiłem w ramach posta, w którym opisałem proces wydawniczy mojej pierwszej książki.
Tym razem kolej na nowoczesną publikacje, która różni się od innych klasycznych publikacji.

Najważniejsze zalety książki

  1. Społeczność, która jest zaangażowana w proces redakcji merytorycznej książki. Reviewerzy z repozytorium pobierają kolejne fragmenty książki. Zgłaszają tickety wraz z sugestiami co do publikacji.
  2. QR kody, które po zeskanowaniu przekierowują Cię do prac domowy, zadań, fragmentów kodu, lub materiałów wideo w ramach których rozszerzam dana tematykę.
  3. Rodzima publikacja – trzeba się pokazać na świecie wkład Polski!
    Chodź to daleko idące plany i w pierwszej kolejności skupiam się na wydaniu jej w języku polskim, to w głowie również jest jej tłumaczenie 🙂

Do książki wykorzystuje Scrum!

Albo przynajmniej podobny system zarządzania projektem 🙃 Działam w iteracjach, operuje na ticketach, realizuje Sprinty (które kończą się ukończeniem rozdziału), robię demo przed klientem (swoją społecznością).

To sprawia, że książka powstaje znacznie szybciej niż w podejściu klasycznym – co jest bardzo ważne, zwłaszcza w kontekście tak szybko zmieniających się technologii. Kolejnym atutem jest ciągły kontakt ze spółczesnością, od której dostaje cenny feedback, który na bieżąco wdrażam – tym samym tworząc produkt dobrze dostosowany do potrzeb odbiorcy.

Sprawdź nową książkę

Sprawdź, jak wygląda nowa książka. Szczegółowe informacje na temat książki znajdziesz tutaj -> Książka Spring Boot 2.
Podstrona książki jest w trakcie budowy, ale już teraz znajdziesz na niej najważniejsze informacje, pasek postępu prac oraz możliwość pobrania przykładowego rozdziału. Docelowo pojawi się na niej changelog i informacja o najnowszym relase. Aktualna wersja publikacji to v0.302.

Miłej lektury 😉
PS. Na jej stronach jest ukryte przejście do tajnej społeczności książki. Liczę, że tam się spotkamy 😉

Napisane przez Przemysław Bykowski

Aktywny programista i energiczny trener. Specjalizuje się w Spring Boot i uczę go w ramach AkademiaSpring.pl. Po godzinach udzielam się na YouTubach. Więcej o mnie.

Dodaj komentarz

Nauka programowania na projekcie zapisy dla uczestników i liderów!

Debuger nie tylko do wychwytania błędów! Jak z niego korzystać?